› Aktualności
21:20 / 10.01.2020

Leszek z "Klanu" pokaże jak się robi 'Karierę po polsku". Za tydzień w JOK-u

Leszek z

fot. Materiały organizatora

Artur Dziurman, znany m.in. z roli Leszka w serialu "Klan" oraz piosenkarka, choreografka i tancerka Ewa Kuklińska wystąpią w przedstawieniu "Kariera po polsku". Sztukę można będzie zobaczyć za tydzień, w piątek 17 stycznia w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

"Kariera po polsku" to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili ciągnie się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

"Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia" - zachwalają sztukę organizatorzy.

 

"Kariera po polsku" - 17 stycznia, godz. 18.00.
Bilety w cenie 65 zł do kupienia w JOK-u oraz na www.kupbilecik.pl
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART