› aktualności
09:16 / 28.10.2013

Lista Stanisława Martuzalskiego

Lista Stanisława Martuzalskiego
Kto dostanie nagrodę im. gen Stanisława Taczaka?

O 11.00 zbiera się kapituła nagrody im. generała Stanisława Taczaka.

Burmistrz przedstawił swoje propozycje członkom komisji w ubiegłym tygodniu. Biuro Promocji Gminy Jarocin potwierdza nasze informacje i podaje pełną listę. Wśród kandydatur władz miasta są: regionalistka Janina Grala, radny miejski i były burmistrz Marek Przymusiński, były burmistrz Paweł Jachowski, poseł PO Rafał Grupiński, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie, miasto partnerskie Aleksandria, radny sejmiku Jan Grzesiek, Muzeum Regionalne w Jarocinie, a także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

Opozycja krytykuje wybór burmistrza i zauważa, że większość zgłoszonych przez burmistrza Jarocina osób popierała Stanisława Martuzalskiego w ubiegłorocznych wyborach.

Co na to burmistrz?

Portal: Chciałem zapytać o uzasadnienie pana kandydatur do tegorocznej nagrody im. gen. Stanisława Taczaka.

Stanisław Martuzalski: Jest cały katalog osób, które mogą składać propozycję do nagrody. Dlaczego są takie? Bo takie złożyłem. Moje propozycje są poparte uzasadnieniami. Doszedłem do wniosku, że warto byłoby uhonorować osoby czy instytucje, które w sposób znaczący dla nas, dla społeczeństwa lokalnego się przyczyniły. To jest moja odpowiedź.

A poseł Rafał Grupiński, to jak się przyczynił?

Nic więcej nie mam do dodania. Tak jak powiedziałem, wszyscy byli oceniani wg tego samego kryterium. Przypominam, że to nie ja, a kapituła nagrody zdecyduje.

Więcej o nagrodzie w Gazecie Jarocińskiej.
(nba)

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Fot. Stanisław Dziekański
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST