09:25 / 18.05.2020

Ludzie protestują przed kaliską kurią. To reakcja na film "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich

Ludzie protestują przed kaliską kurią. To reakcja na film

fot. www.zpleszewa.pl

"Z parafii do parafii zamiast do celi". Protest przed kaliską kurią diecezjalną.

W niedzielny wieczór przed kaliską kurią diecezjalną odbył się protest. To efekt drugiego filmu dokumentalnego Tomasza i Marka Sekielskich "Zabawa w chowanego" - informuje portal zpleszewa.pl Uczestnicy mieli ze sobą transparenty: "Biskupie czas na sąd ostateczny", "Jesteśmy z ofiarami". Na płocie zawieszono dziecięcą bieliznę i buciki.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

To, w jak obrzydliwy sposób traktowane są osoby, które doświadczyły pedofilii ze strony duchownych, jest straszne. My, kaliszanie, tym bardziej czujemy ten obowiązek, żeby wesprzeć ofiary, bo dotyczy to księdza, który nadal sprawuje posługę kapłańską w Kaliszu i naszego biskupa, który tą diecezją kieruje- mówi Maria Dąbek, jedna z organizatorek protestu.

Ksiądz Arkadiusz H. który jest jednym z antybohaterów filmu, pelnił kilka lata posługę na terenie powiatu jarocińskiego. 

Podczas protestu nikogo w kurii nie było.Uciekli, boją się nas, a my chcemy tylko pokazać, że nie zgadzamy się na takie metody i będziemy stać po stronie ofiar. Nie zgadzamy się na milczenie kościoła i państwa. Biskup powinien ustąpić z urzędu i powinno być zbadane, czy działał zgodnie z prawem polskim i kanonicznym- mówi Dąbek.

Organizatorzy przygotowali petycję, w której domagają się, żeby miasto nie zapraszało biskupa Edwarda Janiak na oficjalne uroczystości.

 

ZOBACZ WIDEO 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST