› kultura i rozrywka
12:18 / 12.08.2010

Makbet z motocyklami i metafora o fortepianach

Makbet z motocyklami i metafora o fortepianach
W ostatnią niedzielę sierpnia na targowisku miejskim w Jarocinie można będzie zobaczyć plenerowe widowisko „Makbet: Kim jest ten człowiek we krwi?” - wizję  szekspirowskiego dzieła w interpretacji Teatru Biuro Podróży z Poznania.  Tydzień później Teatr Strefa Ciszy zabierze widzów w czasy II wojny światowej.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Inspiracją do stworzenia spektaklu „Makbet: kim jest ten człowiek we krwi?” jest próba zmierzenia się z dramatem Szekspira jako mitem zbrodni, w czasach gdy życie ludzkie zaczyna przedstawiać coraz mniejszą wartość, a zbrodnia staje się czynnością powszednią, której rzadko towarzyszą rozterki i wątpliwości. W przedstawieniu wykorzystano ruchomą scenografię, motocykle, szczudła i ogień. Przedstawienie Teatru Biuro Podróży w niedzielę 29 sierpnia zakończy tegoroczną edycję Wielkiego Teatru w Małym Mieście. Początek o godz. 20.30 na targowisku miejskim przy ul. Kasztanowej w Jarocinie.
O drugim z przedstawień -„Salto Mortale” sami twórcy mówią: „czarny cyrk na sześć fortepianów i dwunastu aktorów”. Widowisko zainspirowane została historią z końca II Wojny Światowej, kiedy to w niemieckim wówczas Szczecinie wojska sowieckie plądrując miasto, zrabowały setki fortepianów, by wywieźć je do Związku Radzieckiego. Teatr Strefa Ciszy prezentuje tę historię w metaforyczny sposób. „Salto Mortale” pokazane zostanie na targowisku w sobotę 4 września (godz. 21.30). Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny. (ls)


Fot. Krzysztof Bieliński


0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST