› Aktualności
15:33 / 22.06.2020

Masz lodówkę, pralkę czy komputer do wyrzucenia? Możesz jutro i w środę oddać elektrośmieci

Masz lodówkę, pralkę czy komputer do wyrzucenia? Możesz jutro i w środę oddać elektrośmieci

fot. Materiały organizatora

Firma Green Office Ecologic od kilku lat zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty katolickie - głównie misyjne.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

W ubiegłych latach, we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przeprowadzili akcję zbiórki elektroodpadów w parafiach 38 diecezji. Obecnie chcą kontynuować tę ideę we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” z Białej Podlaskiej (www.promissio.org). Środki uzyskane w trakcie akcji pozwolą na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, który prowadzą siostry orionistki oraz sfinansowanie wyprawek dla dzieci objętych pomocą przez siostry pallotynki w Kamerunie.

 

Aby wspomóc misje, wystarczy przekazać to, co jest już i tak niepotrzebne - zużyte komputery, drukarki, telewizory, radia, telefony, pralki, lodówki, odkurzacze, a nawet kable czy baterie. Na naszym terenie zbiórka elektrośmieci odbędzie się m.in. we wtorek 23 czerwca w Jarocinie (parafia św. Antoniego Padewskiego, od godz. 14.00 przy dolnym kościele) i w środę 24 czerwca w Żerkowie (w godz. 7.00-11.00 na placu GS przy ul. Kościelnej).

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST