10:11 / 01.03.2020

Masz problem z wypełnieniem PIT-u - skorzystaj z pomocy

Masz problem z wypełnieniem PIT-u - skorzystaj z pomocy

fot. Zdjęcie poglądowe

Tradycyjnie już podczas akcji przyjmowania rocznych zeznań podatkowych pracownicy Urzędu Skarbowego w Jarocinie wyszli do mieszkańców, aby instruować, doradzać i informować. Gdzie i kiedy jeszcze można ich spotkać?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

W tym roku podczas akcji PIT obowiązują inne terminy. I tak wszystkie zeznania PIT za 2019 rok podatnicy mogli składać od 15 lutego. Od tego dnia jest liczony termin zwrotu nadpłaty. Urząd ma na to 45 dni, począwszy od dnia złożenia zeznania podatkowego (w przypadku deklaracji złożonych elektronicznie), ale nie wcześniej niż od 15 lutego.

 

 

Aby udzielać instruktażu oraz informacji między innymi w zakresie warunków korzystania z ulg i odliczeń podatkowych, pracownicy jarocińskiej skarbówki pełnili dyżury w różnych miejscach.

 

 

[poważne oskarżenia powiatowego urzednika - szczegóły i WIDEO - TUTAJ]

 

 

Pozostały już tylko dwa terminy takich dyżurów - w dwa poniedziałki: 2 marca, od godziny 10.00 w JOK Jarocin (pok. nr 3) oraz 9 marca, od godziny 14.00 w Bibliotece Publicznej w Jarocinie, Rynek - Kamienica Kultury (czytelnia).

 

 

Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy dyżurującego urzędnika proszone są o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spotkaniu pod numerem telefonu (62) 505-60-28.

 

 

[Twój e-PIT jest już dostępny - zobacz, gdzie go znaleźć - kliknij TUTAJ]

 

 

W czasie spotkań pracownicy urzędu skarbowego mogą doradzić:

- jak za pośrednictwem usługi Twój e-PIT wysłać zeznanie roczne PIT-37 i PIT-38,

- jak poprzez e-deklaracje wypełnić zeznanie roczne i wysłać je elektronicznie,

- jak skorzystać z przekazania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego przez emerytów i rencistów, którzy nie mają obowiązku składania zeznania podatkowego (PIT-OP).

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART