› Aktualności
13:55 / 23.02.2017

Mężczyzna leżał na drodze. Miał zdjęte spodnie. Obok…

Mężczyzna leżał na drodze. Miał zdjęte spodnie. Obok…

fot. Internauta

Taki widok ujrzał jeden z kierowców dzisiaj rano na drodze powiatowej.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

- Jechaliśmy do pracy w Jarocinie i na głównej drodze zobaczyliśmy tego mężczyznę. Mimo niepogody leżał przy krawężniku, początkowo nie reagował - opowiada pan Mariusz (imię celowo zmieniamy). - Obok niego leżało kilka butelek denaturatu. Chcieliśmy mu pomóc, ale kontakt był utrudniony. Prawdopodobnie ten pan był pijany.

Nasz rozmówca był jedynym kierowcą, który zainteresował się losem leżącego na jezdni. - Jeden z przechodniów deklarował, że go zna. Twierdził, że to mieszkaniec wioski, który często „tak właśnie kończy” - opowiada.

Do zdarzenia doszło w Twardowie (gm. Kotlin). - Około godziny 9.00 otrzymaliśmy sygnał o leżącym na drodze mężczyźnie. Zgłaszająca obawiała się, żeby temu panu nic się nie przydarzyło - tłumaczy mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. - Na miejsce udał się nasz patrol. Leżący, mieszkaniec gminy Kotlin, był pod wpływem alkoholu. W trakcie rozpoznania pojawił się ojciec tego mężczyzny i zabrał go do domu.

Policjantka chwali postawę zgłaszających. - Taka reakcja zasługuje na pochwałę, bo choć nie mamy już temperatury poniżej zera, to organizm, zwłaszcza u osoby nietrzeźwej, ulega szybkiemu wychłodzeniu - dodaje rzecznik. - Dodatkowo stało się to na drodze publicznej, więc tym bardziej życie i zdrowie tego człowieka było zagrożone.    

Jaka byłaby twoja reakcja w takiej sytuacji?

Jaka byłaby twoja reakcja w takiej sytuacji

ankieta dodana 23.02.2017, ilość wszystkich głosów: 329
Pomógłbym sam
12%
Wezwałbym policję
79%
Nie moja sprawa. Pojechałbym dalej
9%
4
2
oceń tekst 6 głosów 67%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST