11:50 / 20.05.2020

Mieli nie kosić trawników, a jednak koszą - dlaczego?

Mieli nie kosić trawników, a jednak koszą - dlaczego?

fot. A. Konieczna

Ze względu na panującą suszę na terenie gminy Jarocin zostało zawieszone do odwołania koszenie trawników. Podobną decyzję podjął prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jarocinie. Tymczasem na jednym z osiedli koszą, aż furczy. Dlatego mieszkańcy pytają, jak to w końcu jest?

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

 

Na terenach zielonych w Jarocinie odbywają się tylko pierwsze koszenia, które muszą być przeprowadzone ze względów pielęgnacyjnych. Trawy zostaną jednak pozostawione na wyższej wysokości niż zazwyczaj.

 

 

Później koszone będą tylko trawniki w pasach drogowych, a także w miejscach reprezentacyjnych - między innymi w Parku hr. Ostroroga-Gorzeńskiego czy na Skwerze Pamięci. Tam też zostanie pozostawiona wyższa trawa [więcej na ten temat czytaj TUTAj].

 

Ponad to jarociński magistrat zapowiada tworzenie na terenie miasta łąk kwietnych, które nie potrzebują nawozów, środków ochrony roślin i intensywnego podlewania.

 

 

 

"Gromadzą wodę deszczową, tworzą lepszy mikroklimat w mieście, zapobiegają nagrzewaniu się powierzchni gleby. Nie wymagają również częstego koszenia, co oszczędza pieniądze miasta i zdrowie mieszkańców (mniej spalin z kosiarek). Łąkę wystarczy skosić dwa razy w ciągu roku, a trawniki koszone są w sezonie kilka a czasem kilkanaście razy" - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

 

 

[Jarocin ma od niedawna miejskiego ogrodnika - kto nim został - czytaj TUTAJ]

 

Podobną taktykę obrała Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jarocinie.

 

 

Mieszkańcy są jednak nieco zagubieni widząc ekipy z kosiarkami między innymi na osiedlu 1000-lecia. Nie wiedzą, czy spółdzielnia rzeczywiście rezygnuje z częstego koszenia trawy, czy nie.

 

 

- Mieli nie kosić, a koszą, więc, jak to właściwie jest? - pytają nas internauci.

 

 

 

[jak będzie wyglądała przebudowana jarocińska starówka - zobacz TUTAJ]

 

Odpowiada im prezes spółdzielni Paweł Niewiadomski.

 

- To koszenie musiało zostać wykonane. My o tym mówiliśmy, że tak będzie. Dlatego jestem zdziwiony, że ludzie tego nie rozumieją. Z drugiej strony ludzie pytają, dlaczego tak późno kosimy, bo chwasty już tak urosły, że wielki czas na to - stwierdza szef spółdzielni.

 

 

 

NAJNOWSZE WYDANIE GAZETY JAROCIŃSKIEJ JUŻ W SKLEPACH I INTERNECIE - ZOBACZ, O CZYM PISZEMY

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
2
oceń tekst 2 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART