› Społeczeństwo
20:55 / 07.10.2016

Mieszkańcy Goli mają już dość awarii wodociągu

Mieszkańcy Goli mają już dość awarii wodociągu

fot. Sebastian Matyszczak

- Mamy już dosyć powtarzających się problemów z wodą - alarmują mieszkańcy Goli. Podczas ostatniej sesji wystosowali do burmistrza i radnych specjalny wniosek z prośbą o pilne zajęcie się sprawą.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Awarie starej sieci wodociągowej to powtarzający się problem w Goli. Pisaliśmy o tym na naszych łamach niecały miesiąc temu. - Tylko w bieżącym roku wodociąg uległ awarii cztery razy - przypominał podczas ostatniej sesji sołtys Bartosz Banaszak, który w imieniu mieszkańców przeczytał specjalny list, jaki skierowano do burmistrza i radnych. Ludzie proszą w nim władze o szybką interwencję związaną z wymianą starej azbestowej sieci wodociągowej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do kolejnej, piątej już awarii, doszło w minioną niedzielę...

- Ciągły brak wody jest uciążliwy dla mieszkańców, którzy mają problemy nie tylko z wodą do spożycia, ale również z pojeniem zwierząt utrzymywanych przez indywidualnych rolników, jak i fermę kur niosek - czytał podczas sesji sołtys Banaszak. Jak podkreślają w swoim piśmie mieszkańcy, częste awarie niosą ponadto ze sobą inne negatywne skutki - zatrzymywanie i ponowne puszczanie wody powoduje odrywanie się osadu w rurach, przez co dochodzi do zatykania kranów czy filtrów w domach. Poza tym odnotowuje się duże straty wody, która na dodatek wymywa pobocze. Z kolei częste rozkopy prowadzą do niszczenia chodnika i pękania asfaltu. A każda naprawa to oczywiście kolejne ponoszone przez gminę koszty... - Zapewniamy, że problemy to nie tylko i wyłącznie wina sprzętu, jaki porusza się przez naszą miejscowość. Po drugiej stronie Goli, gdzie położone są rury z tworzywa PCV, ten sam sprzęt przejeżdża, a awarii nie było kilka lat - czytał dalej Bartosz Banaszak.

Mieszkańcy proszą władze gminy, aby potraktowały wymianę sieci wodociągowej priorytetowo. - Postulujemy, żeby wymiana odbyła się jak najszybciej, ponieważ ostatnie awarie, przez trzy dni dały nam się we znaki. Mamy już dosyć problemów z wodą i zapewniamy, że od teraz będziemy cały czas uporczywie domagać się rozwiązania problemu aż do momentu, gdy nie osiągniemy celu - zaznaczyli na koniec swojego pisma mieszkańcy Goli. Warto podkreślić, że niecały tydzień po wspomnianej sesji (w ostatnią niedzielę) doszło do kolejnej, piątej awarii wodociągu w Goli...

Co na to władze gminy? Dariusz Strugała przyznał, że gmina musi zmierzyć się z tym problemem. - Rzeczywiście, awarie w Goli były dość częste, jestem już jednak po rozmowie z pracownikami, zakład komunalny powinien już w tej sprawie działać, bo nawet jeśli nie ma środków na wymianę, trzeba zrobić odpowiedni projekt - odpowiadał burmistrz. Jak zaznaczał, obecnie gmina będzie pochylać się nad budżetem na kolejny rok, w którym wspomniana inwestycja może być ujęta. - Musimy co roku po kolei iść w poszczególnych miejscowościach i te sieci wymieniać - podkreślał włodarz gminy Jaraczewo.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART