› Aktualności
13:40 / 27.02.2018

Mieszkańcy i policjanci uratowali bezdomnych

Mieszkańcy i policjanci uratowali bezdomnych

Jarocin. Mieszkańcy. Policja. Bezdomni. Siarczyste mrozy.
 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Dwóch bezdomnych zostało uratowanych wczoraj wieczorem przez jarocińskich policjantów. Mężczyźni zostali odnalezieni w jednym z pustostanów na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie.

Miejsce, w którym znalezieni zostali mężczyźni, było już wcześniej kontrolowane przez mundurowych, w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców, którzy widywali wchodzącego tam bezdomnego. Jednakże w ciągu dnia budynek był pusty. 26 lutego około godziny 21.00 policjanci po raz kolejny pojechali sprawdzić wskazywane miejsce – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

W jednym z pomieszczeń opuszczonego budynku policjanci znaleźli 40-letniego mężczyznę.

 

Funkcjonariusze zaopiekowali się 40-latkiem i sprawdzili pozostałe pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach pustostanu. W jednym z nich natknęli się na leżącego, z trudem oddychającego 44-latka.  Funkcjonariusze natychmiast wyprowadzili obu mężczyzn z budynku, w którym temperatura spadła poniżej zera stopni, i umieścili w radiowozie wzywając równocześnie na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Dopiero po ogrzaniu się w pojeździe mężczyźni byli w stanie podać policjantom swoje dane. Lekarz, który przybył na miejsce, z uwagi na poważny stan bezdomnych, w tym duże wychłodzenie organizmów, zadecydował o ich hospitalizacji – dodaje policjantka.

 

Policjanci codziennie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Reagują także na każde zgłoszenie mieszkańców, które tak jak w tym przypadku, może uratować ludzkie życie.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST