› Aktualności
09:16 / 25.03.2015

Mieszkańcy Ludwinowa podzieleni i przeciwni wiatrakom

Mieszkańcy Ludwinowa podzieleni i przeciwni wiatrakom

fot. A. Konieczna

W Ludwinowie odbyło się już trzecie zebranie wiejskie w sprawie budowy siłowni wiatrowych. Sala pękała w szwach. Przyszło około 150 osób.

Uczestnicy zebrania mieli w głosowaniach wyrazić swoją opinię na temat nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ich miejscowości, który ma zablokować budowę siłowni wiatrowych.

Zanim jednak przystąpiono do głosowań, mieszkańcy mieli szereg pytań dotyczących konkretnych sytuacji. W trakcie dyskusji widać było wyraźnie, że sala jest podzielona. Z jednej strony zgromadzili się stronnicy Zbigniewa Typańskiego, na działce którego ma powstać wiatrak. Z drugiej stanęli jego oponenci.

W pierwszym tajnym głosowaniu mieszkańcy wyrażali swoją opinię czy są za, czy przeciw opracowaniu miejscowego plany zagospodarowania przestrzennego w obrębie Ludwinów. W drugi natomiast mieli się wypowiedzieć, czy chcą aby plan został opracowany tylko dla trzech lokalizacji wiatraków, które są już wyznaczone, czy dla wszystkich możliwych lokalizacji w Ludwinowie i Kamieniu.

Co zdecydowali mieszkańcy i jak to skomentowali inwestor, który chce budować wiatraki i rolnik, na działce którego ma stanąć jeden z nich - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT
2
2
oceń tekst 4 głosów 50%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART