Mieszkaniec Ziemi Jarocińskiej pokonał rekordowy dystans. O kim mowa? [GALERIA, WIDEO]] - Zdjęcie główne

Wiadomości

Mieszkaniec Żerkowa przebiegł rekordowy dystans w X Sztafecie po Światełko do Nieba.

To była jubileuszowa sztafeta organizowana w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysłodawcą biegu jest Klub Biegacza „Kosynier” Września. W sztafecie mógł wziąć udział każdy. Zawodnicy mogli biec, truchtać, maszerować z kijkami lub bez. Nie liczył się wiek. W sztafecie startowały nawet maluchy w wózkach pchanych przez rodziców.

Sztafeta wystartowała punktualnie o godzinie 20.00. Tłum biegaczy zgromadzonych na stadionie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ruszył i rozpoczął pierwsze okrążenia w ramach WOŚP-owej sztafety. Tradycyjnie przed biegiem wyemitowane zostały pozdrowienia dla uczestników od Jurka Owsiaka. To on odliczył czas startu od dziesięciu do jednego.

Tegoroczna sztafeta była pod każdym względem rekordowa. Pobiegło w niej 1060 zawodników, którzy pokonali 9292 km. Rekordowym wynikiem okazał się tez dystans pokonany przez Jacka Klimczaka, mieszkańca Żerkowa.

Jacek Klimczak startował w X Sztafecie po Światełko do nieba po raz pierwszy i od razu pobił rekord biegu. Pokonał 150 km i 400 m.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.