› Aktualności
08:02 / 07.01.2020

Mieszkanka gminy Nowe Miasto nad Wartą chce płacić mniej za śmieci. Dlaczego?

Mieszkanka gminy Nowe Miasto nad Wartą chce płacić mniej za śmieci. Dlaczego?

fot. Anna Kopras-Fijołek

O wprowadzenie ryczałtu w opłatach za śmieci dla rodzin wielodzietnych wnioskowała do rady gminy.

 

- Jestem mieszkanką gminy od ponad 20 lat. Prowadzę też rodzinną działalność gospodarczą na terenie gminy. Od stycznia jesteśmy rodziną 2+7 - mówiła na sesji.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Twierdziła, że nie produkują więcej śmieci niż małe gospodarstwa domowe. Powoływała się na naukowe wykresy. Wnioskowała, by tak jak w niektórych gminach, m.in. w aglomeracji poznańskiej, ustalić stawkę ryczałtową dla dużych rodzin.

 

- Mam porobioną dokumentację fotograficzną z akcji wywożenia odpadów (...) Widzę, kto jaki ma kubeł, kto ile ma śmieci. Uważam, że byłoby sprawiedliwością społeczną, gdyby taki ryczałt został uchwalony - stwierdziła.

 

 

Co na to WALDEMAR TOMASZEWSKI przewodniczący rady gminy?

 

My, jako gmina, nie możemy się porównywać do aglomeracji poznańskiej. Pani dobrze zna tę aglomerację i gminy wchodzące w jej skład. To są gminy bardzo bogate, które mają budżety o wiele wyższe niż my. Mogą sobie pozwolić na ulgi dla swoich mieszkańców, związane m.in. z ochroną środowiska.

 

 

Szerzej na ten temat w aktualnym wydaniu "Gazety".

 

ZOBACZ TEŻ - KIEROWCY ZWALNIAJĄ, ŻEBY TO ZOBACZYĆ

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST