› Jarocin festiwal
14:14 / 14.07.2020

Mija rok od ostatniego Jarocin Festiwal. Tęsknicie? [ZDJĘCIA WIDEO SONDA]

Mija rok od ostatniego Jarocin Festiwal. Tęsknicie? [ZDJĘCIA WIDEO SONDA]

fot. Mikołaj Dziurzyński

Jarocin. Dziś mija rok od ostatniego Jarocin Festiwal. Czy będą kolejne edycje?

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1Dziś mija rok od ostatniej edycji Jarocin Festiwal. Impreza po dwóch latach przerwy wróciła na ulicę Maratońską. Zmienił się także organizator. Była nim łódzka firma Vizionair, która przejęła organizację od sztabu, który składał się z Muzeum Regionalnego w Jarocinie oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

 Zmieniła się także formuła. Zamiast trzech mieliśmy dwa dni koncertów, a dodatkowo postanowiono, że odbędzie się transmisja telewizyjna. Początkowo miała to być relacja na żywo, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu i ostatecznie doszło tylko do retransmisji nagranych koncertów.

 

 

ZOBACZ WIDEO PODSUMOWUJĄCE OBA DNI JAROCIN FESTIWAL 2019 - KLIKNIJ [TUTAJ] I [TUTAJ]

 Na scenie pojawili się między innymi Dżem, Renata Przemyk, Sebastian Riedel & Cree oraz Sidney Polak. Powstał także specjalny projekt, na którego czele stanął Marek Piekarczyk. Wraz z byłym wokalistą TSA na scenie pojawili się także Damian Ukeje i Wojciech Cugowski.

 

 

W tym roku miała się odbyć jubileuszowa, pięćdziesiąta edycja Jarocin Festiwal, jednak ze względu na epidemię koronawirusa została ona przełożona na przyszły rok. Jak zwykle pojawiają się spekulację, że w 2021 roku odbędzie się ostatnia edycja festiwalu.

 Pomimo że Jarocin Festiwal 2020 nie odbędzie się, to postanowiono zorganizować Jarocińskie Rytmy Młodych nazwiązujące do WRM, od których zaczęła się cała historia rocka w Jarocinie. Zespoły mogły się zgłaszać w formie online.

 

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, który przewidziany jest na druga połowę lipca, odbędzie się internetowe głosowanie, które wyłoni 30 półfinalistów. Spośród nich w drugim etapie, które będzie miało miejsce na początku sierpnia, komisja wybierze 3 finalistów. Od 10 sierpnia nastąpi cotygodniowe ogłaszanie po 1 z 3 finalistów wybranych przez komisję. Koncert finałowy z udziałem 3 finalistów odbędzie się 26.09.2020 r.

Żałujesz, że w tym roku nie odbędzie się Jarocin Festiwal?

ankieta dodana 14.07.2020, ilość wszystkich głosów: 141
Tak, na pewno wziąłbym udział
28%
Nie i tak bym nie wziął udziału
23%
Nie interesuje mnie to
49%
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST