› Aktualności
10:40 / 12.05.2020

Ministerstwo wysłało naszych żołnierzy do walki z pożarem wysypiska w Pyszącej

Ministerstwo wysłało naszych żołnierzy do walki z pożarem wysypiska w Pyszącej

fot. 16. Jarociński batalion remontu lotnisk.

Od kilku dni płonie składowisko odpadów w miejscowości Pysząca (powiat śremski). Najpierw z żywiołem walczyli strażacy. Teraz skierowano wojsko.

 

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

To już kolejny pożar wysypiska. Na początku roku walka z płomieniami trwała prawie dwa tygodnie. Konieczne było wsparcie wojska.Teraz ponownie władze gminy Śrem zwróciły się do wojewody, a ten do ministerstwa obrony o skierowanie tam żołnierzy z ciężkim sprzętem. Wczoraj wysłano tam żołnierzy z 16. Jarocińskiego batalionu remontu lotnisk.

 

 

 - Prócz straży pożarnej pracują dwie cywilne koparki wynajęte przez Urząd Miejski w Śremie oraz jeden spych. Z wojska zadysponowano dwie koparki, dwa spychy i 13 żołnierzy - mówi asp. Tomasz Bartkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.
 

 

 

Póki co strażacy nie potrafią powiedzieć, kiedy może się zakończyć akcja gaśnicza.

 

 - Po raz trzeci żołnierze wspierają administrację publiczną w sytuacji kryzysowej. Żołnierze przy użyciu sprzętu inżynieryjnego przekopują hałdy składowiska i dogaszają źródła ognia – mówi ppr. Maciej Żurek, rzecznik prasowy 16. Jarocińskiego batalionu remontu lotnisk.  

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART