› Aktualności
07:20 / 07.07.2020

Modlili się z osobą zakażoną koronawirusem. Teraz zgłaszają się do Sanepidu

Modlili się z osobą zakażoną koronawirusem. Teraz zgłaszają się do Sanepidu

fot. pixabay

Koronawirus nie odpuszcza. Codziennie ministerstwo zdrowia informuje o nowych zachorowaniach. Wczoraj podało, że chorobę potwierdzono u kolejnych 205 osób.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

W Polsce na wirusa z Chin zachorowało już 36.155 osób, a zmarło 1.521. Dane dla powiatu jarocińskiego też nie są optymistyczne. W ubiegłym tygodniu zachorowało siedem osób. Chorobę potwierdzono także u dwóch dziewczynek [ZOBACZ TUTAJ].

 

 Jedna z osób zakażonych była w ostatnią niedzielę czerwca na mszy świętej w parafii Chrystusa Króla w Jarocinie. Wiernych, którzy uczestniczyli w tej Eucharystii, poszukuje sanepid.

 

 

- Na mszy obecna była osoba z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy – informuje dr n. o zdr. Beata Oleśków, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie.

  

Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu od poniedziałku do piątku w godz. 7.25-15.00, tel. (62) 747-23-17 lub całodobowo czynny jest telefon alarmowy 509-615-090 [ZOBACZ TUTAJ]
.

 


Ile osób o swoim uczestnictwie powiadomiło jarociński sanepid?

 

- Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Jarocinie zgłosiło się 16 osób uczestniczących we mszy w niedzielę 28.06.2020 r. w kościele p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie. Żadna z osób objętych nadzorem epidemiologicznym nie zgłasza objawów choroby. Na terenie powiatu jarocińskiego objętych kwarantanną jest 119 mieszkańców, a nadzorem epidemiologicznym 103 osoby – wyjaśnia dr n. o zdr. Beata Oleśków, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST