› Aktualności
08:34 / 21.07.2016

Mogli krzywdzić dzieci. Policja pokazuje ich twarze. Śledczy szukają ofiar

Mogli krzywdzić dzieci. Policja pokazuje ich twarze. Śledczy szukają ofiar

fot. CBSP

Duży sukces policjantów z Centralnego Biura Śledczego z Poznania. Funkcjonariusze rozbili międzynarodową sieć pedofilów liczącą kilkaset osób. Zatrzymanych zostało 15 mężczyzn w wieku od 17 do 46 lat. Mundurowi apelują o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych w tej sprawie.

R E K L A M Awspieram jarocinskie MRT1

- Policjanci CBŚP z Poznania zajmujący się cyberprzestępczością wytropili zachowania pedofilskie w Internecie. Trafili na międzynarodową siatkę osób, które zajmowały się utrwalaniem i rozpowszechnianiem pornografii dziecięcej w sieci. W niespełna 2 lata funkcjonariusze ustalili internetowe powiązania ponad 750 osób - czytamy na stronie internetowej CBŚP. 

Pierwsze zatrzymania odbyły się w 2014 roku. Wtedy to doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn: mieszkańców województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, drugi z nich należał do międzynarodowej siatki pedofilskiej.

W 2015 roku zatrzymano kolejnych 12 osób. Jednym z zatrzymanych był nieletni. Dwóch Polaków przebywających za granicą policjanci zatrzymali na przełomie i początku tego roku, kiedy odwiedzali swoich bliskich. Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec nieletniego sąd rodzinny zastosował środek poprawczy.

Jak informuje CBŚP, sprawa ta ma charakter rozwojowy i przewidywane są kolejne zatrzymania. 

 - Celem prowadzonego postępowania jest ustalenie kolejnych pokrzywdzonych. Z uwagi na to sąd zezwolił na rozpowszechnianie wiadomości i wizerunków podejrzanych bez szkody dla prowadzonego postępowania w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, telewizji lokalnej, ogólnopolskiej oraz stronie internetowej KWP Poznań i CBŚP - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wszyscy posiadający informacje na temat osób, których wizerunki opublikowało CBŚP - za zgodą sądu - proszeni są o kontakt z poznańskim zarządem CBŚP pod nr telefonu: 61 841-54-50 lub osobiście w siedzibie przy ul. Kochanowskiego 3 w Poznaniu

 

.

Źródło: CBŚP

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST