Mundial w Jarocinie

Mundial w Jarocinie - Zdjęcie główne

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Konina zwyciężyła w VIII Turnieju Piłki Nożnej im. Macieja Udzika. Drugie miejsce zajęli reprezentanci jarocińskiej „czwórki”.

W tym roku szesnaście startujących drużyn przyjęło nazwy ekip, które od czwartku w Brazylii walczyć będą w mistrzostwach świata.

Faworyci mundialu - Brazylia (SP Kotlin) i Argentyna (SP 5 Jarocin) odpadli w ćwierćfinałach. Do strefy medalowej dostały się same „europejskie” ekipy: Francja (SP 15 Konin), Niemcy (SP 4 Jarocin), Włochy (SP 6 Poznań) i Holandia (SP Dobrzyca).

W półfinałach „czwórka” pokonała 2:0 SP 6 Poznań, a koninianie wygrali 4:2 z Dobrzycą.

W finale zdecydowanie lepszym zespołem była grająca po raz pierwszy w Jarocinie drużyna z Konina, która rozgromiła SP 4 Jarocin 6:0.
Trzecie miejsce wywalczyli poznaniacy, którzy 2:0 wygrali z SP Dobrzyca.

Najlepszym piłkarzem turnieju został Piotr Stachowiak (SP 4 Jarocin).