› Aktualności
09:37 / 07.03.2018

Mundurowi oddawali krew. Zebrano ponad 33 litry

Mundurowi oddawali krew. Zebrano ponad 33 litry

fot. Materiały KPP w Jarocinie

74 osoby wzięły udział w wczorajszej akcji „spoKREWnieni służbą”, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Zbiórkę przeprowadzono w ramach, organizowanego przez szkolne koło PCK przy ZSP nr 2, przedsięwzięcia „Oddaj krew z Dwójką”.

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

- Prócz uczniów i mieszkańców do honorowego oddawania krwi przyłączyły się w tym dniu służby mundurowe, które oddają krew chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych w ramach II edycji akcji „spokrewnieni służbą” - mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Wśród osób, które oddały krew byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy z OSP. Łącznie krew oddało 74 krwiodawców, z czego 23 osoby to przedstawiciele służb mundurowych w tym komendanci: KPP inspektor Krzysztof Rzepczyk i PSP w Jarocinie st. bryg. Kazimierz Cieślak.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów zbiórki i honorowych dawców udało się zebrać ponad 33 litry krwi, która zasili szpitale i może uratować niejedno ludzkie życie.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT