› Aktualności
16:32 / 15.12.2019

Na to straż pożarna czekała od dawna. Niezwykle ważny sprzęt dla mieszkańców gminy

Na to straż pożarna czekała od dawna. Niezwykle ważny sprzęt dla mieszkańców gminy

fot. Organizatorzy

Gmina Nowe Miasto nad Wartą wzbogaciła się o agregat prądotwórczy i zapory przeciwpowodziowe. Ich zakup dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Urząd Gminy w Nowym Mieście nad Wartą, w którym mieści się gminne centrum zarządzania kryzysowego, został doposażony w agregat prądotwórczy.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

- Będzie on miał za zadanie zapewnić nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej podczas awarii sieci energetycznej, nie tylko w czasie klęski żywiołowej. GCZK będzie mogło skutecznej współpracować i wymieniać informacje ze służbami ratowniczymi, m.in. OSP i PSP w celu udzielenia pomocy mieszkańcom oraz prawidłowo wykonywać zadania z zakresu zarządzania kryzysowego - wyjaśnia Wiesław Schreiber, zastępca wójta.

 

 

Koszt zakupu agregatu to 40.590 zł, w tym dofinansowanie z WFOŚiGW w Poznaniu to 20.000 zł.

 

Zapory przeciwpowodziowe zostały zakupione głównie w celu zabezpieczenia przed powodzią budynku przy ul. Piaski w Nowym Mieście, położonego w pobliżu Warty. Kosztowały 18.843,60 zł, dofinansowanie z WFOŚiGW w Poznaniu wyniosło 13.190,52 zł.

 

- Zakup agregatu zwiększy nasze bezpieczeństwo niezakłóconego wykonywania obowiązków podczas awarii sieci energetycznej nie tylko w czasie wystąpienia klęski żywiołowej. Zapory przeciwpowodziowe znacząco ułatwią działania ratownicze straży pożarnej. Planujemy je przekazać do dyspozycji jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście, aby mogły być szybko zadysponowane. Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jesteśmy wdzięczni Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej za udzielone wsparcie oraz Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu za uznanie naszych potrzeb jako ważnych i wydanie pozytywnej opinii. Obecnie jesteśmy na etapie rozliczania dotacji - dodaje Wiesław Schreiber.

 

ZOBACZ TEŻ - JUŻ WKRÓTCE WSZYSCY MIESZKAŃCY BĘDĄ MUSIELI TO ROBIĆ

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 3