› Gospodarka
10:08 / 10.06.2015

Najpierw nazwa, potem skwer i tablica

Najpierw nazwa, potem skwer i tablica

fot. Bartek Nawrocki

Mieszkańcy Jarocina, ale pewnie i przejezdni, zauważyli prowadzone od kilku dni prace w rejonie skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Poznańskiej w Jarocinie. Ekipa zebrała starą nawierzchnię i nasady z klombów między pasami drogi. Przed Spichlerzem Polskiego Rocka pojawiły się nowe kwiaty.

- Prace na skwerze przy spichlerzu wykonywane są przez firmę Plener w ramach umowy na bieżące utrzymanie zieleni na terenie gminy - informuje Kancelaria Burmistrza Jarocina. - W ich ramach zostanie założony nowy trawnik i posadzone pelargonie. Prace potrwają do końca tygodnia.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Władze miasta nie zaprzeczają, że roboty mają związek z decyzją Rady Miejskiej w Jarocinie. Na poprzedniej sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, by skwerowi nadać nazwę Wielkopolskich Rytmów Młodych.

Miejsce choć w samym centrum, do tej pory nie należało do najpiękniejszych. Właściciele aut szukali tam zwykle darmowego parkingu.

- Będzie ładne miejsce, najemca kawiarni w SPR wystawi ławki, będą ludzie i życie zamiast samochodów - cieszy się wiceburmistrz Robert Kaźmierczak i przypomina, że 45-lecie pierwszych WRM wypada 12 czerwca.

Wkrótce na skwerze pojawi się też tablica z nową nazwą. Jak wam się podoba pomysł?

[AKTUALIZACJA 14:17]

Według informacji urzędu miejskiego - utrzymanie i pielęgnacja zieleni na terenie gminy Jarocin w roku 2015, którą realizuje Plener, ma kosztować nie więcej niż 341 tys. zł

 

4
6
oceń tekst 10 głosów 40%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 4