› Aktualności
07:18 / 30.01.2020

Najpierw zorganizowali dożynki, teraz urządzili siłownie „pod chmurką”

Najpierw zorganizowali dożynki, teraz urządzili siłownie „pod chmurką”

fot. Fanpage Sołectwo Gola

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT


W ostatnim czasie pojawiła się siłownia zewnętrzna obok świetlicy w Goli (gm. Jaraczewo).

 

Na placu zamontowano 5 urządzeń: jeździec, wyciąg, motyl, orbitek, biegacz. Siłowania kosztowała blisko 11.600 zł. Sołectwo urządziło ją ze środków po dożynkach gminnych, które zorganizowało w sierpniu ubiegłego roku. [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

- Nie wykorzystaliśmy wszystkich pieniędzy. Za pozostałe planujemy jeszcze zakup rzutnika multimedialnego do sali wiejskiej i bramę wjazdową na teren naszego placu – wyjaśnia Bartosz Banaszak, sołtys Goli.

- Po poprzednich gminnych dożynkach w naszej miejscowości w 2014 r. zakupiliśmy zastawę na 150 osób do sali wiejskiej – dodaje sołtys wioski.

 

- Z gminy na organizację święta plonów otrzymaliśmy 18 tys. zł. 2 tys. zł wydaliśmy na oprawę muzyczną imprezy, a dożynki przygotowaliśmy w własnym zakresie. Mieszkańcy dostarczyli konieczne produkty do przygotowania poczęstunku, darczyńcą wkładu do kotła z grochówką był poseł Piotr Walkowski prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, który sam poświęcił swój czas i ją ugotował. Ci, którzy pracowali przy organizacji dożynek robili to w czynie społecznym. Jeszcze raz dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie i dlatego też udało nam się zaoszczędzić pieniądze, za które możemy teraz wykonać parę inwestycji  - podkreśla Bartosz Banaszak.

 

Siłownia jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych. Sołtys liczy, że mieszkańcy wioski chętnie będą korzystali z urządzeń i aktywne spędzali wolny czas. Co widać już po pierwszych słonecznych dniach.

 

 

Czytaj również: Burmistrz znów będzie pracował w Brukseli

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

 

  

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 6