› Aktualności
10:04 / 07.10.2019

Nie chcemy czy nie możemy zadbać o swoje zdrowie?

Nie chcemy czy nie możemy zadbać o swoje zdrowie?

fot. fotolia

W 2018 roku na świecie na skutek chorób nowotworowych zmarło 9,6 mln osób - wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia.

 

W Polsce co roku z powodu nowotworu złośliwego umiera ponad 113 tys. Polaków, co czyni raka drugą, najczęstszą przyczyną zgonów. Specjaliści przekonują, że obok zdrowego stylu życia najskuteczniejszą metodą profilaktyki nowotworów są regularne badania.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

 

Aby podnieść świadomość pacjentów odnośnie profilaktyki nowotworów, październik stał się symbolicznym miesiącem walki z nowotworami kobiecymi. W listopadzie znaną akcją „Movember” zwraca się uwagę na nowotwory męskie. Mimo to, wciąż tylko co trzeci Polak wykonuje badania profilaktyczne.

 

Dlaczego nie dbamy o swoje zdrowie? Czy rzeczywiście wierzymy, że „mnie to nie dotyczy”?

 

Polacy, tłumacząc się dlaczego nie poddają się profilaktycznym badaniom, przede wszystkim wskazują na brak czasu, ale zwracają także uwagę na problem z dostępnością lekarzy i koszty diagnostyki.

 

ZOBACZ TEŻ - NIEZWYKŁE ODKRYCIE W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART