› aktualności
22:53 / 01.09.2011

Nie można zagrzebać Ługów w błocie [WIDEO]

Nie można zagrzebać Ługów w błocie [WIDEO]
Urzędnicy zaprezentowali koncepcję przebudowy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. Projekt wzbudził kontrowersje u mieszkańców osiedla Ługi.

Ul. Powstańców Wlkp., nazywana małą obwodnicą Jarocina, od dawna nie spełnia swojej roli. Główny powód to rozsypujące się wiadukty drogowe, których nośność z roku na rok jest obniżana.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Dlatego cały ruch z krajowej „12” przetacza się przez centrum Jarocina, dodatkowo korkując śródmieście. Droga, jak i wiadukty, należą do powiatu. Starostwa nie stać na kosztowny remont. Przygotowano jednak projekt przebudowy ul. Powstańców Wlkp.

Jego wstępną koncepcję zaprezentowano na czwartkowym posiedzeniu Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Jarocinie. Przedstawiciele osiedla Ługi są zdania, że przebudowa odetnie ich od miasta. - Jak my będziemy wyjeżdżać? - pytał Bogdan Szamborski, przewodniczący osiedla. - Jak mam to jutro powiedzieć ludziom na zebraniu, że oni teraz z ul. Odrzańskiej, Ługi, Kujawskiej, Brdowej będą wszyscy wyjeżdżać na ul. Warcianą? I nie wiem, którędy pojadą.

Michał Żabiński, skarbik gminy, zapewnił, że jest to wstępna koncepcja, która może być modyfikowana.

Więcej o sprawie w „Gazecie Jarocińskiej”.

(nba)

Fot. Bartek Nawrocki


R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART