14:23 / 26.01.2020

Nie truj, wymień piec - dołożą ci kilka tysięcy

Nie truj, wymień piec - dołożą ci kilka tysięcy

fot. Zdjęcie poglądowe

Nie oglądaj się na sąsiadów i nie narzekaj, że trują - sam wymień swój stary piec. Gmina pomoże ci podjąć decyzję i dołoży kilka tysięcy złotych.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Od kilku lat gmina Jarocin realizuje program „Wymień Piec”. Polega on na udzielaniu dotacji i pomocy mieszkańcom w pokryciu kosztów wymiany pieca w domu.

 

 

Głównym celem programu jest poprawa jakości powietrza w gminie Jarocin przez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych, które pochodzą z ogrzewania mieszkań.

 

 

Szansę na to daje wymiana starych, kotłów, pieców i urządzeń grzewczych na paliwa stałe, czyli węgiel i drewno, na takie, które wykorzystują paliwa gazowe, na pompy ciepła lub podłączenie budynku do miejskiego cieplika.

 

 

[złóż wniosek o dofinansowanie do usuniecia azbestu - szczegóły TUTAJ]

 

 

W tym roku w budżecie zarezerwowano na ten cel 400 tysięcy złotych - jeszcze raz tyle, co w roku ubiegłym. Mieszkańcy mogą liczyć na dotację w wysokości 6 tysięcy złotych.

 

 

Od 2011 roku dzięki gminnej dotacji wymienionych zostało ponad 140 przestarzałych źródeł ciepła.

 

 

[nowe stawki za zajęcie pasa drogowego - zobacz, ile możesz zapłacić - na ten temat więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Nabór wniosków do tegorocznej edycji programu rusza w marcu. Tak, jak w roku ubiegłym, wysokość dotacji wynosi 80% kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 6 tys. zł na jedną nieruchomość lub lokal.

 

 

Dotacja jest formą refundacji kosztów, co zonacza, że najpierw trzeba wymienić piec, a później starać się o zwrot części kosztów.

 

 

Dofinansowaniem objęte jest: ogrzewanie gazowe, pompy ciepła lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

 

 

Dotacje nie są udzielane na zmianę ekologicznych systemów grzewczych na inne tego samego rodzaju systemy, na przykład wymiany starej instalacji gazowej na nową.

 

 

[dofinansowane do wymiany piecy nie tylko w gminie Jarocin - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Maksymalny termin wymiany pieców wyznaczony został na koniec października.

 

 

Wnioski można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie - ul. T. Kościuszki 15B od 2 do 31 marca.

 

 

Osoby, które złożyły wniosek w roku ubiegłym i nie zostały zakwalifikowane a nadal wyrażają chęć otrzymania dofinansowania, powinny złożyć pisemne potwierdzenie aktualności wniosku, lub ponownie go wypełnić. Ich wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.

 

 

Priorytetowe będą także zadania zlokalizowane na tak zwanym terenie zdegradowanym i rewitalizacji, czyli z okręgów: Stare Miasto, Śródmieście, Kościuszki, Tysiąclecia/Kasztanowa oraz tak zwanego okręgu przemysłowego.

 

 

[przebudowa oczyszczalni ścieków w Cielczy oddala się w czasie - szczegóły TUTAJ]

 

 

O dofinansowanie mogą starać się osoby posiadające prawo do dysponowania nieruchomością, lub zgodę wszystkich właścicieli/współwłaścicieli. W przypadku wspólnot składa się jeden wniosek zbiorczy z wyznaczeniem przedstawiciela, który będzie reprezentował mieszkańców w sprawach urzędowych.

 

 

Więcej informacji pod numerem telefonu (62) 749-95-57 lub w urzędzie miejskim (pokój 49).

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART