› Plotkowo
12:23 / 11.12.2018

Nie znaliście go od tej strony. Zobaczcie zdjęcia

Nie znaliście go od tej strony. Zobaczcie zdjęcia

fot. Lidia Sokowicz

Choć jego broda nie była bardzo długa i całkiem siwa, to i tak zdaniem wielu osób w roli Mikołaja prezentował się wzorcowo. Strój leżał wręcz idealnie. Miał też dobry kontakt z dziećmi. Rozmawiał z nimi o wymarzonych prezentach i odbierał listy dotyczące tego, co chciałyby znaleźć pod choinką. Próbował też przekonać do siebie te bardziej nieśmiałe. 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Miał swój fotel przy choince w holu kina "Echo" oraz Śnieżynkę do pomocy, ale przez większość czasu można go było spotkać w różnych miejscach m.in. pod kinem, wśród straganów i na koncercie szkoły muzycznej. Z braku śniegu musiał posłużyć się nowoczesnymi formami komunikacji, czyli samochodem.

 

DZISIAJ KONCERT DARKA MALEJONKA W KOŚCIELE FRANCISZKANÓW [WIĘCEJ TUTAJ]

 

W rolę św. Mikołaja - podczas niedzielnego Filmowego Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI - wcielił się Michał Żabiński, który znany jest m.in. jako urzędnik, członek grupy rekonstrukcyjnej oraz Stowarzyszenia "Jedność" w Jarocinie. Przez wiele lat mieszkał i pracował w Jarocinie. Najpierw w wydziale finansów Urzędu Miejskiego, a później jako skarbnik gminy. Później był dyrektorem wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym. Na początku 2015 roku zrezygnował i zgłosił się na konkurs w Środzie Wlkp. Dzięki temu znów został skarbnikiem, ale tym razem powiatu średzkiego. Nie zmienił jednak miejsca zamieszkania. Nadal jest nim Jarocin.

 

NIE ZDĄŻYŁEŚ KUPIĆ ORYGINALNYCH OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH? ZAJRZYJ DO JOK-U NA SZKOLNY KIERMASZ

 

Do roli św. Mikołaja został namówiony przez Bogumiłę Śmiglewską, która była inicjatorką zorganizowania świątecznego kiermaszu. W tym roku impreza odbyła się po raz pierwszych, choć zdaniem organizatorów nie po raz ostatni. Latem Stowarzyszenie Jarocin XXI, kino "Echo" i Kawiarnia Filmowa wyszli z pomysłem pchlich targów, na których każdy chętny mógł sprzedać niepotrzebne przedmioty. Dodatkowo służyły one zbiórce pieniędzy na cele charytatywne. W trakcie grudniowego kiermaszu można też było pomóc wspierając finansowo Polską Akcję Humanitarną.

[ZOBACZ TEŻ] W TYM TYGODNIU OSTATNIE SPOTKANIE W KINIE

 

 

 

32
0
oceń tekst 32 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 7