06:40 / 19.12.2019

Niecałe 3 km nowej drogi za ponad 5 milionów [ZDJĘCIA]

Niecałe 3 km nowej drogi za ponad 5 milionów [ZDJĘCIA]

fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Kolejna inwestycja samorządu powiatowego zakończona. Tym razem na terenie gminy Kotlin. Przebudowana droga Magnuszewice - Kotlin została oficjalnie oddana do użytku.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Roboty kosztowały ponad 5 milionów złotych. Przebudowano blisko 2,8 kilometrów drogi powiatowej. Powstało ponad 900 metrów nowych chodników i 2 przejścia dla pieszych.

 

 

Natomiast przebudowie uległy ponad 1,5 kilometry chodników, 1 przejście dla pieszych i 2 przystanki autobusowe.

 

 

[zmodernizowana sortownia w ZGO, potrzebni ludzie do pracy - szczegóły TUTAJ]

 

 

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz.

 

 

Przebudowa tej drogi jest bardzo ważna, gdyż pełni ona istotną rolę komunikacyjną dla lokalnej społeczności. Pragnę podkreślić, że zarząd powiatu stara się dążyć do stawianych sobie celów, a rozwój infrastruktury drogowej jest jednym z naszych priorytetów - stwierdziła starosta Lidia Czechak, podczas otwarcia nowej drogi.

 

 

[pomóżmy Michałkowi wygrać z chorbą - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Na sfinansowanie kosztów złożyły się: Funduszu Dróg Samorządowych - ponad 4,2 miliona złotych, budżet gminy Kotlin -140 tysięcy złotych oraz budżet powiatu jarocińskiego - blisko 1 milion złotych.

 

 

Zakończone zadanie stanowi kontynuację przebudowy drogi. Była ona prowadzona w 2017 roku. Wówczas wykonano 950 metrów drogi - od granicy gminy Jarocin w stronę Magnuszewic za 1,4 miliona złotych.

 

 

W roku 2018 przebudowano dalsze 550 metrów drogi w Magnuszewicach za 1,3 miliona złotych. Modernizacji uległ wtedy także most na rzece Lutynia w Magnuszewicach za 3,2 miliona złotych z udziałem dofinansowania w wysokości ponad 1,7 miliona złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
2
oceń tekst 2 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 4