› Aktualności
17:00 / 02.12.2019

Niecodzienny jubileusz w Dobieszczyźnie [GALERIA]

Niecodzienny jubileusz w Dobieszczyźnie [GALERIA]

fot. Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie

10 - lecie nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Mszą świętą, przemarszem z orkiestra dętą, występami i poczęstunkiem uczczono dziesiąty jubileusz nadania imienia księdza Jana Twardowskiego Szkole Podstawowej w Dobieszczyźnie.

 

[Żerków ponownie poszukuje przewoźnika dla uczniów. Czytaj TUTAJ].

 

Uroczystości odbyły się 22 listopada w budynku szkoły. Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną miejscowej w kaplicy, której przewodniczył ks. Michał Wysota, proboszcz parafii w Kretkowie. We mszy świętej uczestniczyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe ze szkół noszących imię ks. Jana Twardowskiego, uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po uroczystościach kościelnych nastąpił przemarsz do szkoły prowadzony przez Orkiestrę Dętą MCT z Żerkowa.

 

[Żerków zaplanował pieniądze na granty. Wiemy ile? Szczegóły zobacz TUTAJ].

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Marzena Szczudlik, starosta jarociński Lidia Czechak oraz jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak, burmistrz Żerkowa Michał Surma, sekretarz gminy, Bartłomiej Nowicki, przewodniczący rady miejskiej w Żerkowie, Wojciech Gałązka, radni powiatowi: Mariusz Stolecki i Jacek Jędraszczyk, radny gminny, Tomasz Guzek, sołtys Dobieszczyzny, Michał Józwiak, poprzednie dyrektorki szkoły, Czesława Rutkowska, Barbara Milecka i Barbara Nawrocka, dyrektorzy szkół gminnych i przedszkola oraz liczne delegacje.

 

[Gmina ma problem z odziedziczoną posesją. Czytaj szczegóły TUTAJ].


W trakcie akademii przypomniano najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz odniesione sukcesy. Uczniowie zaprezentowali również poezję swojego patrona w niezwykłej oprawie muzycznej.
 

[Kiermasz z Mikołajem i wspólnym kolędowaniem. Znamy program. Zobacz TUTAJ].

 

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek przygotowany w sali wiejskiej przez Rade Rodziców. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla szkoły, które wręczyli zaproszeni goście.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 9