Niemcy za mocni. Porażka Polaków w finale (ZDJĘCIA)

Niemcy za mocni. Porażka Polaków w finale (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała w finale Mistrzostw Europy w rugby grupy Trophy z Niemcami 3:30.

Polacy awansowali do finału rozgrywek po pewnym zwycięstwie z Ukrainą 46:12 i po wymagającym, wyrównanym boju z Czechami, który wygrali 25:22. Z kolei Niemcy odnieśli dwie bardzo wyraźnie wygrane. Najpierw okazali się lepsi od Szwajcarii 34:5, a później od Litwy 68:0.

Mecz rozgrywany w Żerkowie rozpoczął się od mocnego uderzenie naszych zachodnich sąsiadów. Po stracie Polaków, rywale łatwo minęli linię obrony Biało-czerwonych i zdobyli pierwsze przyłożenie. Chwilę później podwyższyli kopem na słupy. W dalszej części pierwszej połowy Niemcy kontynuowali bardzo dobrą grę, nie dopuszczając Polaków do własnego pola punktowego. Nasi rywale jeszcze przed przerwą dołożyli dwa przyłożenie, ale bez podwyższeń. Po 35 minutach było 17:0 dla Niemców.

W drugiej odsłonie gra nie uległa większej zmianie. Nadal to Niemcy mieli przewagę na boisku, a Polacy popełniali błędy, które skutkowały rzutami karnymi. W 50. minucie jedyne punkty dla Polski zdobył Igor Białek. Nasz kopacz trafił między słupy z rzutu karnego. Były to tylko honorowe punkty. Niemcy w drugiej połowie dwa razy trafili z rzutu karnego i dołożyli czwarte przyłożenie z podwyższeniem. Ostatecznie Biało-czerwoni przegrali 3:30 i zajęli 2. pozycję w grupie Trophy Mistrzostw Europy U-18.

Wcześniej w Jarocinie odbył się pojedynek o brązowe medale, w którym Czesi pokonali 31:7 Litwinów.

Podsumowanie Eurorugby U-18 w najbliższym numerze „Gazety”