› Aktualności
08:29 / 29.05.2017

Nocny pożar stodoły. Strażacy: To było piekło [ZDJĘCIA]

Nocny pożar stodoły. Strażacy: To było piekło [ZDJĘCIA]

fot. Adam Majewski

Całą noc strażacy walczyli z ogromnym pożarem stodoły w Magnuszewicach (gm. Kotlin).  Ogień zauważono tuż przed północą w niedzielę.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

- Otrzymaliśmy informację z numeru 112 o pożarze stodoły w Magnuszewicach. Na miejsce zostało w sumie zadysponowane 12 zastępów ratowniczych - informuje Bartosz Majsnerowski dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

 

Pożar bardzo szybko zajął niemal całą powierzchnię budynku. Łunę ognia było widać z kilku kilometrów, co relacjonowali nam mieszkańcy. - Normalnie piekło. Ściana ognia - powiedział portalowi jeden z uczestniczących w akcji strażaków [ZOBACZ ZDJĘCIA].

 

- W stodole były składowane baloty słomy, w ilości około 800 sztuk. Z uwagi na warunki pogodowe pożar był bardzo intensywny. Promieniowanie cieplne oddziaływało na budynki sąsiadujące. Nasze działania były prowadzone w dwóch kierunkach - obronie pobliskich zabudowań i gaszeniu pożaru wewnątrz stodoły – tłumaczy dyżurny PSK.

 

Żywioł stwarzał zagrożenie dla linii energetycznej średniego napięcia, która przebiega niedaleko objętego pożarem obiektu.

 

W pewnym momencie szczyt budynku przewrócił się uszkadzając linię energetyczną. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne. - Jednostki zostały wtedy wycofane z uwagi na niebezpieczeństwo porażenia prądem - relacjonuje dyżurny. - Pogotowie sprawdziło, czy energia jest rzeczywiście odłączona i zabezpieczyło linię. Wtedy ratownicy wrócili do gaszenia.

 

Cały czas na miejscu pozostaje 7 zastępów straży, które dogaszają pogorzelisko. Nie oszacowano jeszcze strat.         

Nasz reporter także był na miejscu. Jak wyglądała cała akcja oczami mieszkańców? Co powiedzieli nam o pożarze? Komu zagrażał rozprzestrzeniający się ogień? Przeczytasz we wtorek w najnowszym papierowym wydaniu "Gazety Jarocińskiej"

Wczoraj strażacy gasili tez pożar suchej trawy na Bogusławiu w Jarocinie.  

 

ZOBACZ TEŻ TUTAJ - WAŻNA INFORMACJA

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 22