› Aktualności
08:44 / 05.02.2020

Nocny pożar. Wezwano strażaków z drabiną

Nocny pożar. Wezwano strażaków z drabiną

fot. Fanpage OSP Witaszyce

Przed północą strażacy otrzymali wezwanie do Witaszyc. Na  miejsce oficer dyżurny Państwowej Pożarnej w Jarocinie zadysponował trzy zastępy ratowników.

 

W kominie budynku jednorodzinnego zapaliły się sadze. Strażacy wygasili palenisko pieca centralnego ogrzewania, a następnie z drabiny mechanicznej nałożyli sito kominowe i ugasili pożar. Przy pomocy kamery termowizyjnej ratownicy sprawdzili stan przewodu kominowego.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

W działaniach uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej: 2 JRG Jarocin i OSP Witaszyce.

 

 

 

W ciągu ostatnich dni to już kolejny pożar sadzy w kominie. W piątek do identycznego zdarzenia doszło w Roszkowie [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

 

Część z nas pożary sadzy postrzega jako niegroźne zdarzenia. Tymczasem kominiarze i strażacy mówią zgodnie, że nic bardziej mylnego. Mogą one doprowadzić do rozszczelnienia się przewodu dymowego i wydostania się gorących gazów z pieca. Potem ogień szybko przenosi się na łatwopalne elementy budynku.

 

- Pożary sadzy w kominie są skutkiem nieprawidłowej eksploatacji instalacji kominowej i urządzeń ogrzewczych. Składa się na to przede wszystkim spalanie złej jakości paliwa, np. mokrego węgla, drewna czy różnego rodzaju odpadów oraz brak regularnych czyszczeń przewodów dymowych - wylicza st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.
 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART