› Aktualności
08:01 / 19.07.2020

Nowa droga i chodnik przy ośrodku zdrowia. Do kiedy potrwają prace?

Nowa droga i chodnik przy ośrodku zdrowia. Do kiedy potrwają prace?

fot. Gmina Żerków

Gmina Żerków. Dobieszczyzna. Przebudowa drogi w Dobieszczyźnie.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Trwa modernizacja i budowa drogi w Dobieszczyźnie położonej tuż przy miejscowym ośrodku. W trakcie prac dochodzi do chwilowych utrudnień z dostępem do zamieszkałych budynków i pomieszczeń gospodarczych.

 

 

Pieniądze na budowę i modernizację wspomnianej drogi żerkowski magistrat pozyskał jeszcze w ubiegłym roku. Wtedy to zawarte zostało porozumienie pomiędzy burmistrzem Żerkowa Michałem Surmą a wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim, które dotyczyło dofinansowania inwestycji. Czytaj TUTAJ.

 

 

Dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych i wyniosło niespełna 140 tys. zł, co stanowi przeszło 60 procent całości kosztów. Natomiast w maju tego roku podpisano umowę z wykonawcą zadania. Jest nią firma Brukarstwo Usługowe Wald-Bruk z Żółkowa.

 

Kto poprowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie?

 

Przebudowa drogi o długości 215 m obejmuje wymianę nawierzchni gruntowej na bitumiczną oraz wykonanie chodnika. Zakończenie inwestycji przewidziano na 30 października 2020 r.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 5