› Aktualności
13:00 / 15.07.2020

Nowe Miasto z czekiem na ponad milion

Nowe Miasto z czekiem na ponad milion

fot. Z. Dolata

Ponad 1,2 mln zł dla Gminy Nowe Miasto nad Wartą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Remonty szkół i przedszkoli, budowa żłobków i dróg, inwestycje w wodociągi i kanalizację - ma być finansowana z Funduszu Inwestycji Lokalnych. I to właśnie z tego funduszu do Nowego Miasta nad Wartą maja trafić grube pieniądze.

 

Szkoły dostały komputery. Kto z nich będzie korzystał [GALERIA].

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu ma trafić do gmin wiejskich i miejsko‑wiejskich. Wszystko po to, aby w równym stopniu wspierać zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

 

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów były zależne między innymi od wydatków majątkowych oraz zamożności gmin i powiatów. Natomiast Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. Na co będzie można przeznaczyć dotację?

 

Przekazane środki będzie można wykorzystać na realizację najpotrzebniejszych mieszkańcom inwestycji, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi - a także inne niezbędne lokalnie działania. Zważając na wiele potrzeb i planów inwestycyjnych, nie będzie problemu ze znalezieniem właściwego celu wydatkowania – poinformował zastępca wójta Wiesław Schreiber.

 

Wybory Prezydenckie 2020, druga tura. Zobacz kto wygrał w Jarocinie i na Ziemi Jarocińskiej [AKTUALIZACJA].

 

W ubiegłym tygodniu z wizytą w Środzie Wielkopolskiej przebywał Mateusz Morawiecki. Wcześniej odwiedził między innymi Gostyń i Jarocin. To w trakcie niej wręczył on na ręce zastępcy wójta Nowego Miasta nad Wartą Wiesław Schreibera promesą w wysokości 1.209.081 zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 2