› kultura i rozrywka
13:31 / 12.12.2011

O dialogu między pokoleniami

O dialogu między pokoleniami
O tym, czy możliwe jest znalezienie wspólnego języka pomiędzy pokoleniami mówić będzie podczas wykładu otwartego dr Beata Udzik z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Spotkanie odbędzie się w piątek 16 grudnia w pałacu Radolińskich (sala im. Lelewela). Początek o godz. 12.00. Prelekcja doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa zostanie zorganizowany w ramach projektu „(dla)Więzi”.

Wykład połączony z zajęciami warsztatowymi poświęcony będzie przede wszystkim odmianom środowiskowym i terytorialnym języka. Można będzie się dowiedzieć, jaki system wartości i jaką estetykę wyraża współczesny język młodzieżowy, a jakie gwara. Uczestnicy spróbują też wspólnie ustalić, czy możliwy jest jeszcze dialog pomiędzy przedstawicielami różnych pokoleń.

Wstęp na zajęcia jest wolny.

(ls)

Projekt (dla)WIĘZI - realizowany przez Stowarzyszenie Jarocin XXI przy współpracy z Jarocińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku - to przedsięwzięcie, które poprzez różnego rodzaju formy działalności kulturalnej m.in. warsztaty teatralne, projekcje filmowe czy plenery malarskie ma zbliżyć do siebie dwa pokolenia.
Na realizację zajęć „Jarocin XXI” uzyskał dofinansowanie w wysokości 136 tys. zł z programu operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (priorytet 3 - Integracja i aktywizacja społeczna). Rozpoczęty w maju projekt potrwa do końca 2012 roku.

 
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST