› aktualności
11:38 / 01.10.2013

Obwodnica na Radzie Ministrów [AKTUALIZACJA + SONDA]

Obwodnica na Radzie Ministrów  [AKTUALIZACJA + SONDA]
Rada Ministrów zakończyła dzisiejsze obrady.

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd wreszcie zajmie się zaproponowanymi zmianami w  Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

W załączniku 6. zaproponowano dodać cały katalog zadań, w tym na piątym miejscu budowę obwodnicy Jarocina. Z założeń wynika, że w kolejnych latach z Krajowego Funduszu Drogowego na wyczekiwaną w mieście inwestycję miałoby trafić ponad 316 mln zł.

Posiedzenie rządu zaplanowano na godz. 11.00.

Projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego po nazwą „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015” jest w piątym punkcie.  

Czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest gotowa by ogłosić przetarg na budowę obwodnicy? Jak wygląda sprawa z wykupami gruntów? Więcej o sprawie w dzisiejszym wydaniu Gazety Jarocińskiej.  

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

[AKTUALIZACJA 13:37]

Rada Ministrów przyjęła zmiany w programie Budowy Drog Krajowych na lata 2011-2015 - dowiedział się portal nieoficjalnie. Kancelaria Premiera jeszcze dzisiaj ma wydać na ten temat komunikat.

[AKTUALIZACJA 14:27]

 - Z ogromnym zadowoleniem przyjąłem decyzję rządu Donalda Tuska o przyjęciu ważnego dokumentu, jakim jest Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, który zawiera budowę obwodnicy Jarocina. Ta strategiczna inwestycja, na realizację której przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, a sama budowa ma zakończyć się w roku 2015, jest kluczową dla rozwoju Jarocina. Jej realizacja daje możliwość stworzenia miejsc pracy oraz pobudzenia przedsiębiorczości i rozwoju infrastruktury - cytuje burmistrza Stanisława Martuzalskiego miejski portal.

Serwis rządowy potwierdza informacje portalu.

(nba) 

Fot. www.premier.gov.pl

Zagłosuj w sondzie:
{loadposition sonda_1_kg}​​​


0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART