Od dwóch lat dbają o porządek w parku. Dostali certyfikat

Opublikowano:
Autor:

Od dwóch lat dbają o porządek w parku. Dostali certyfikat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Spółdzielnia Socjalna "Zielony Jarocin", której założycielem jest gmina Jarocin, otrzymała zaszczytny certyfikat „Zakup prospołeczny” wyróżniający produkty i usługi podmiotów ekonomii społecznej.

 

 

Ekonomia społeczna daje pracę i szansę na samodzielność życiową osobom niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym, bezdomnym – i innym mającym niewielkie szanse na rynku pracy. Podmioty ekonomii społecznej – jak spółdzielnie socjalne, firmy społeczne, zakłady aktywności zawodowej – to instytucjetworzone przez takie osoby i dla takich osób. Podmioty te działają coraz sprawniej i w coraz większej liczbie branż. Aby się rozwijać, potrzebują profesjonalnego marketingu. Potrzebują także przychylności społecznej. Już teraz można i warto kupować ich produkty i usługi.

 

 

W roku 2010 w Wielkopolsce opracowano i zarejestrowano znak, który - podobnie jak najlepsze europejskie znaki jakości - intuicyjnie informuje klienta o swoim przesłaniu. Stał się znakiem wysokiej jakości produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej. Znak „Zakup prospołeczny” jest już obecny w dwunastu województwach, a już wkrótce trafi do kolejnych regionów Polski.

Do tej pory wyróżniono ponad czterdzieści podmiotów ekonomii społecznej, Spółdzielnia Socjalna "Zielony Jarocin" jest jednym z nich.  Jej członkowie od dwóch lat zajmują się bieżącym utrzymaniem porządku w parku oraz dozorowaniem i bieżącym utrzymaniem porządku w pałacu Radolińskich.


- Przez ten czas wielokrotnie słyszałem od mieszkańców bardzo dobre opinie o jakości pracy panów Darka i Macieja w parku. Oni znają już w nim każdy metr kwadratowy, każde drzewo, a o wielkim trawniku przed pałacem, który szczególnie dbają, nie mówią inaczej niż „nasza polanka”. Chodziło nam o to, aby osoby zajmujące się parkiem i pałacem zakochały się w tych miejscach, identyfikowały się z nimi, wiedziały o nich bardzo dużo. Tak stało się też z paniami pracującymi na portierni, które mogą być też świetnymi przewodniczkami po pałacu, często uczestniczą w spotkaniach konsultacyjnych, wykładach i później usłyszanymi wiadomościami dzielą się z kolejnymi zainteresowanymi osobami – mówi Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE