› Aktualności
07:28 / 28.06.2020

Oddaj krew w niedzielę w kościele. Pomóż jarociniance

Oddaj krew w niedzielę w kościele. Pomóż jarociniance

fot. Lidia Sokowicz

W niedzielę 28 czerwca można będzie oddać krew w czasie akcji organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy zarządzie rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie. Można będzie przekazać ją dla Joanny Piętki-Lewandowskiej, pochodzącej z Jarocina, nauczycielki w Goleniowie.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

Przy tej okazji można będzie pomóc pochodzącej z naszego miasta Joannie Piętce-Lewandowskiej, która przebywa w szpitalu w Szczecinie.

"Należy zaznaczyć, że oddaje się dla Asi i podać jej dane i szpital. Grupa krwi nie ma znaczenia. Leczenie naszej koleżanki potrwa dłużej, dlatego w Goleniowie i okolicach, gdzie obecnie mieszka ze swoją rodziną, przeprowadzane są akcje zbiórki krwi dla Asi. Asia pochodzi z Jarocina.Tu mieszka jej mama i cała rodzina. Pomóżmy jej i my... jarociniacy, znajomi Asi, dawni koledzy i koleżanki z lat szkolnych - apeluje na fb Joanna Kościańska.

 

Tym, co najcenniejsze można się będzie podzielić w godz. 9.00-12.00. Ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu czekać będzie w salce dolnego kościoła św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Poza jednodniową akcją można też oddawać krew w każdy wtorek w godz. 8.00-11.00 w puncie pobrań w jednym z pomieszczeń klasztornych (wejście od strony ogrodu).

 

Banki RCKiK od dłuższego czasu apelują o wsparcie, ponieważ z powodu epidemii koronawirusa zapasy topnieją, a zapotrzebowanie nie maleje, ale wręcz rośnie. Dawcą może być każda osoba pełnoletnia (aż do 65. roku życia), która ma ogólnie dobry stan zdrowia. Nie należy zapomnieć o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART