› Sport i rekreacja
16:34 / 23.07.2020

Oficjalnie: Jarota II Witaszyce w Klasie Okręgowej

Oficjalnie: Jarota II Witaszyce w Klasie Okręgowej

fot. Dawid Borucki/Archiwum

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wyraził zgodę na fuzję Jaroty Jarocin i WKS-u Witaszyce. W wyniku tej decyzji zespół z Jarocina będzie miał zespół rezerw występujący w Klasie Okręgowej.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

O rozpoczęciu procedury przejęcia WKS-u Witaszyce przez Jarotę Jarocin pisaliśmy miesiąc temu. Wówczas rozpoczął się okres, w trakcie którego ewentualni wierzyciele mogli składać roszczenia wobec WKS-u. W czwartek, 23 lipca WZPN oficjalnie umożliwił fuzję obu klubów. Tym samym oprócz Jaroty Jarocin, która występować będzie na poziomie III ligi, w Klasie Okręgowej zagra Jarota II Witaszyce.

Skład rezerw JKS-u stanowić będą dotychczas występujący piłkarze w zespole z Witaszyc, a także najlepsi młodzieżowcy Jaroty oraz Krzysztof Matuszak i Jacek Pacyński, którzy ostatnie dwa sezony spędzili w Stali Pleszew.

 

 

Obie drużyny pierwsze mecze rozegrają w pierwszy weekend sierpnia. Jarota pod wodzą Piotra Garbarka w sobotę, 1 sierpnia zagra na wyjeździe mecz 1. kolejki III ligi gr. II z KP Starogard Gdański. Z kolei rezerwy w ten sam weekend zmierzą się w meczu I rundy wojewódzkiego Pucharu Polski w Jaraczewie z miejscową GieKSą.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART