› aktualności
11:07 / 18.12.2012

Pasażer dostał padaczki. Pomógł mu kierowca JLA

Pasażer dostał padaczki.  Pomógł mu kierowca JLA
Gdyby nie wzorcowa postawa kierowcy Jarocińskich Linii Autobusowych, mogłoby dość do  tragedii. Włodzimierz Fiszer udzielił pomocy 18 -latkowi, który dostał w autobusie ataku epilepsji.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 Włodzimierz Fiszer jechał emką linii 13 bis. Zaraz za nim siedział 18-letni chłopak. - Nagle poczułem, jak uderza o osłonę, która oddziela siedzenie pasażera od kierowcy - mówi kierowca JLA. - Dziewczyna zaczęła krzyczeć, że dostał padaczki. Zatrzymałem autobus. Zobaczyłem, że zęby ma zaciśnięte, a na ustach pianę. Położyłem go na podłodze. Język miał bardzo głęboko, wyciągnąłem go. Zaczął łapać powietrze, ułożyłem go na boku - relacjonuje Fiszer. Jednego z pasażerów poprosił, aby wezwał karetkę pogotowia. Ambulans podjechał na przystanek w Górze.

Kierowca JLA potrafił udzielić fachowej pomocy, bo pracował 25 lat w straży. Dodaje, że dość często wykorzystuje w codziennym życiu umiejętności i doświadczenie, które nabył w poprzedniej pracy. Apeluje do ludzi, aby nie mieli oporów przed udzielaniem pierwszej pomocy.

(era)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST