Paterski górskim mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

Paterski górskim mistrzem Polski w kolarstwie szosowym - Zdjęcie główne

Maciej Paterski z Wibatech Merx 7R został górskim mistrzem Polski w kolarstwie szosowym! Kolarz z Jarocina na finiszu pokonał całą grupę kolarzy ze swojego byłego klubu CCC Sprandi Polkowice.

Wyścig o szosowe górskie mistrzostwo Polski rozegrany został w Walimiu. Wzięło w nim udział 60 kolarzy, ale prawie 123 kilometrową trasę pokonało i do mety dotarło zaledwie 32 zawodników (wśród tych, którzy nie ukończyli wyścigu znalazł się m. in. wychowanek MLUKS Victorii Jarocin, a obecnie zawodnik Pogoni Mostostal Puławy, Przemysław Kuświk, ale także dwaj utytułowani koledzy klubowi Paterskiego - Marek Rutkiewicz i Sylwester Janiszewski).

Na trzydzieści kilometrów przed metą na czele wyścigu pozostała dziewięcioosobowa grupa, w której znaazło sie aż pięciu zawodników CCC Sprandi Polkowice. Na finiszu klasę pokazał Maciej Paterski, który okazał się lepszy od reprezentantów swej byłej grupy. Po niemal czterech godzinach ścigania Paterski wjechał jako pierwszy na linię mety, wyprzedzając o dwie sekundy Pawła Cieślika i o jedenaście sekund Łukasza Owsiana (obaj CCC Sprandi Polkowice).

- Mimo przewagi liczebnej zawodników z CCC udało mi się kontrolować wyścig i sięgnąć po górskie mistrzostwo Polski - powiedział na mecie Maciej Paterski.