› Aktualności
20:54 / 23.03.2015

Paterski pierwszym liderem Wyścigu dookoła Katalonii!

Paterski pierwszym liderem Wyścigu dookoła Katalonii!

fot. Fot. cccsport.euMaciej Paterski, jarociński kolarz reprezentujący barwy CCC Sprandi Polkowice, we wspaniałym stylu wygrał pierwszy etap Volta a Catalunya i został liderem tego prestiżowego, siedmioetapowego wyścigu. Zwyciężając na górskich premiach wywalczył także koszulkę najlepszego górala. Prowadzi również w klasyfikacji punktowej!

Tak wielkiego sukcesu nie spodziewał się sam Paterski, który po wygraniu etapu złapał się za głowę nie mogąc uwierzyć w zwycięstwo.

Jarociński kolarz zabrał się w ucieczce dnia - razem z nim od peletonu odjechali: Francuz Pierre Rolland (Europcar) i Belg Bart de Clercq (Lotto Soudal). Trójka kolarzy w najlepszym momencie miała nawet 14 minut! przewagi nad peletonem. Na 35 km przed metą przewaga wynosiła ok. 9 minut i było wiadomo, że uciekinierzy powalczą o końcowe zwycięstwo!

Paterski na 10 km przed końcem etapu zmagał się z potwornymi skurczami, jednak zdołał przezwyciężyć kryzys i świetnie rozegrał finisz, skutecznie kontratakując.

Zasadnicza grupa m.in. z Alberto Contadorem i Rafałem Majką straciła do Paterskiego 2,40 min.

To pierwsze zwycięstwo etapowe Macieja Paterskiego w wyścigu World Tour'u i pierwszy taki sukces w historii polskiej grupy kolarskiej CCC Sprandi!

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

- Spełniło się jedno z moich największych marzeń, odnieść zwycięstwo w wyścigu klasy World Tour. Cieszę sie ogromnie – powiedział po etapie Maciej Paterski. – Przez cały dzień nogi bardzo dobrze pracowały, ale na ostatnich 10-kilometrach łapały mnie skurcze. Czułem się odwodniony, ale nie tylko ja, bo podobnie czuli się moi koledzy z ucieczki, o czym powiedzieli mi później w rozmowie po etapie. W końcówce starałem się po prostu „kręcić”, bez zbyt mocnego naciskania na pedały. Pomogło. W samej końcówce musiałem zapomnieć o bólu i skupić się tylko na sprincie. Muszę wykorzystywać dni, w których czuję się mocny. Dziś wykorzystałem - można przeczytać na ofiicjalnej stronie grupy CCC.

Relacje z Wyścigu dookoła Katalonii można oglądać na obu kanałach Eurosportu (powtórka I etapu dziś o godz, 23.00 na Eurosporcie 2).


 

 

3
3
oceń tekst 6 głosów 50%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART