Paterski prowadzi, Krawczyk punktuje

Paterski prowadzi, Krawczyk punktuje - Zdjęcie główne

Trwa XII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala.

Na liście startowej po raz pierwszy w historii znalazło się dwóch jarociniaków: Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) i Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team).

Wyścig rozpoczął się szczególnie dobrze dla pierwszego z tych zawodników, który najlepiej punktował w kryterium ulicznym w Kielcach o Puchar Mariana Formy i został tym samym pierwszym liderem wyścigu. Punkt zdobył też Szymon Krawczyk.

Pierwszy etap to kolejny sukces Macieja Paterskiego, który dojechał do mety zostawiając wszystkich z tyłu. Drugi etap to czasówka, w której nasz zawodnik z CCC Sprandi Polkowice jechał jako ostatni znając wyniki przeciwników. Wykręcił czwarty czas (17:37 min.) i nadal zachowuje koszulkę lidera mając przewagę 12 sekund nad drugim kolarzem.

Trzeci etap (106 km), który miał się odbyć 2 czerwca po południu, został odwołany. Jak czytamy na portalu eurosport.onet.pl, organizatorzy wyścigu nie doszli do porozumienia z władzami miasta.

Kolarze wrócą więc do ścigania w sobotę. Na trasie Poświętne - Opoczno przemierzą 176 km. Finał wyścigu zaplanowano na niedzielę 4 czerwca.