› kultura i rozrywka
12:45 / 09.10.2012

Perełki historii na akwarelach

Perełki historii na akwarelach
245 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Zaściankowe perełki historii” Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek” w Żerkowie.

Zainteresowanie uczestnictwem w rywalizacji przerosło oczekiwania organizatorów. 
„Zaścianek” ogłosił konkurs pod koniec marca. Na jego przeprowadzenie przeznaczył ponad 17 tys. zł, z czego ponad 13 tys. zł pozyskał ze środków unijnych. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie piątych klas wszystkich szkół podstawowych z terenu gmin Żerków i Nowe Miasto. Tematem były zabytki obu gmin.
Wernisaż 50 najlepszych akwareli odbył się w Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Ogłoszono też wyniki i wręczono nagrody: rower MTB, mini wieżę, aparaty fotograficzne, tablety, odtwarzacze MP-4, MP-3, namioty i plecaki. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Stanisławiak z SP w Chociczy, drugie Alicja Urbańczyk z SP w Żerkowie a trzecie Wojciech Mizera z SP w Boguszynie.
W czasie uroczystości Sandra Łabędzka i Joanna Zawisła (na zdjęciu), uczennice Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim wykonały kilkunastominutowy dialog w gwarze wielkopolskiej na temat konkursu, który został nagrodzony gromkimi oklaskami publiczności.
Więcej w „Gazecie Jarocińskiej”.
(ann)

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST