Pewny sukces w piątek

Pewny sukces w piątek - Zdjęcie główne

Pewne zwycięstwo 3:0 z Libero Pleszew odniosła drużyna TKS-u Siatkarz w zaległym spotkaniu III ligi B kobiet.

Piątkowy termin rozegrania meczu wpłynął na obie drużyny. - Piątek, nietypowy termin, zmęczenie tygodniem – odbiły się na grze obu zespołów. Ale nasza wygrana nawet przez moment nie była zagrożona – powiedział po meczu Michał Sorek, trener TKS-u.

Jarocińskie siatkarki od początku miały inicjatywę. Libero Pleszew, czołowa drużyna poprzednich sezonów, w mocno odmłodzonym składzie nie potrafiła przeciwstawić się TKS-owi. Pierwszego seta podopieczne Michała Sorka wygrały do 17. W dwóch kolejnych partiach jarocinianki pozwoliły ugrać przeciwniczkom tylko po 14 punktów.

- W każdym secie mieliśmy bezpieczną przewagą, dlatego mogłem pozwolić zagrać prawie wszystkim zawodniczkom. Nie zagrała tylko trzecia rozgrywająca. W następnym meczu będzie zdecydowanie trudniej. 8 listopada zagramy w Kaliszu z Amberem, który nie stracił jeszcze seta w lidze – powiedział Michał Sorek.

TKS Siatkarz Jarocin - Libero Pleszew 3:0 (25:17, 25:14, 25:14)
Skład TKS-u Siatkarz: Anna Bednarek, Joanna Bednarek, Aneta Bartkowiak, Agnieszka Becela, Patrycja Ignasiak, Zuzanna Tyl, Marika Durska (libero) oraz Agnieszka Sobczak, Martyna Kujawa, Agnieszka Krysiak, Wiktoria Korzyniewska