› Aktualności
13:25 / 31.07.2019

Pierwsze nazwiska na listach wyborczych do Sejmu

Pierwsze nazwiska na listach wyborczych do Sejmu

fot. www.sejm.gov.pl

Jarocin. Wybory parlamentarne 2019. Pierwsze nazwiska na listach wyborczych do Sejmu.


 

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

Koalicja Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość ogłosiły pierwsze nazwiska na swoich listach wyborczych do Sejmu w zapowiadanych na jesień wyborach parlamentarnych. Nie zabrakło również na nich osób, które będą kandydowały do Sejmu z okręgu kalisko – leszczyńskim, w którym znajduje się także powiat jarociński.


 

Obecnie rządząca partia wystawiła w naszym rejonie z numerem jeden posła Jana Dziedziczaka. W ostatnich wyborach Dziedziczak dostał drugie miejsce na liście PiS tuż za Joanną Lichocką, która tym razem będzie kandydować w okręgu sieradzkim (okręg numer 11).


 

Z kolei „jedynkę” z ramienia Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu dostał obecny poseł i sekretarz partii – Mariusz Witczak, dla którego będzie to trzeci start z tego terenu. Poprzednie dwa zakończyły się sukcesem, gdyż poseł Witczak będzie się ubiegał o trzecią kadencję do Sejmu.


 

Numerem dwa w naszym okręgu został Jarosław Urbaniak, również obecny poseł. Urbaniak w latach 2010 – 2014 był prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. W parlemencie zasiadał V i VI kadencji Sejmu RP.


 

Ostatnią osobą, która jak do tej pory została ogłoszona jest Bożena Henczyca, która dostała trzecie miejsce na liście KO. Henczyca to również posłanka ósmej kadencji Sejmu.


 

Kilka tygodni temu na specjalnej zwołanej konferencji prasowej Mariusz Witczak ogłosił, że Stanisław Martuzalski jest kandydatem na kandydata do Sejmu. Na razie nie został potwierdzone czy były burmistrz Jarocina w ogóle wystartuje, ani na które miejsce na liście KO może liczyć.


 

Podczas ostatnich wyborów z naszego okręgu do Sejmu zostało wybranych 12 posłów: Joanna Lichocka, Jan Dziedziczak, Jan Mosiński, Tomasz Ławniczak, Piotr Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość), Mariusz Witczak, Bożena Henczyca, Jarosław Urbaniak, Wojciech Ziemniak (Platforma Obywatelska), Andżelika Możdżanowska (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jerzy Kozłowski (Kukiz 15’) oraz Adam Szłapka (.Nowoczesna)


 

Na okręg numer 36, kalisko – leszczyński składają się na miasta: Kalisz i Leszno oraz powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski i rawicki.


 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Na kandydata jakiego ugrupowania zamierzasz oddać głos w jesiennych wyborach parlamentarnych? 

ankieta dodana 31.07.2019, ilość wszystkich głosów: 736
KUKIZ 15
4%
KOALICJA OBYWATELSKA
26%
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
5%
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
34%
SLD WIOSNA LEWICA RAZEM
14%
INNY
7%
JESZCZE NIE WIEM
6%
NIE IDĘ NA WYBORY
4%
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST