Pierwsze zwycięstwo Akademii Piłkarskiej Reissa w CLJ U-15 (ZDJĘCIA)

Pierwsze zwycięstwo Akademii Piłkarskiej Reissa w CLJ U-15 (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa w sobotę, 30 marca odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Thomasa Rozworskiego pokonali w Jarocinie Wartę Poznań 2:0.

Piłkarze APR nieźle weszli w mecz. Już w pierwszych pięciu minutach gospodarze oddali dwa strzały na bramkę Warty. Uderzenia nie były jednak na tyle groźne, aby doprowadziły do otwarcia rezultatu. W 10. minucie goście mogli prowadzić po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym, ale piłka minęła bramkę APR. W 15. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Do piłki zagranej za linię obrony Warty dopadł Emil Jędraszak, minął bramkarza Zielonych i umieścił piłkę w bramce. W dalszym fragmencie pierwszej połowy działo się niewiele. Najlepszą szansę na zmianę rezultatu w 35. minucie miał jeden z zawodników Warty, który jednak posłał piłkę nad bramką.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej szansy Warty. Zawodnik gości jednak nieczysto trafił w piłkę, będąc na wprost bramki w polu karnym. Kolejny kwadrans był spokojniejszy, ale to goście częściej przebywali na połowie rywali. To jednak nie miało znaczenia dla wyniku spotkania. W 64. minucie Jędraszak jeszcze dość znacznie się pomylił, posyłając piłkę nad poprzeczką. Jednak w 76. minucie napastnik APR zachował się niemal dokładnie jak w 15. minucie – w sytuacji sam na sam posłał piłkę z lewej strony bramkarza, sam obiegając go z drugiej i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Wygrana mogła być jeszcze wyższa, ale w doliczonym czasie gry gospodarze zmarnowali szansę na poprawienie wyniku.

W sobotę, 6 kwietnia Akademia Piłkarska Reissa zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Początek meczu o 14.30.

Akademia Piłkarska Reissa: Ksawery Klimowski - Hubert Dorczyk (79' Krzysztof Giertych), Kamil Przywecki (65' Wiktor Dobrzański), Maciej Paschke, Bartosz Duda (55' Dawid Bocheński) - Krzysztof Bazarnik (60' Wojciech Klimko), Kamil Skok, Kacper Kroczyński (80' Piotr Like), Mikołaj Dworczak (41' Filip Tonder) - Mikołaj Hudziak, Emil Jędraszak