› Aktualności
07:19 / 08.05.2019

Pierwszy taki wóz dla strażaków ochotników

Pierwszy taki wóz dla strażaków ochotników

fot. Adam Majewski

Samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo FLD3C, FL za blisko 950 tys. zł trafił do OSP Potarzyca. Choć nowoczesne auto przyjechało do Potarzycy pod koniec ubiegłego roku, to w ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne przekazanie auta [ZOBACZ TUTAJ] 

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

 

Uroczystość rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele. Następnie strażacy i zaproszeni goście przemaszerowali na plac przy  Domu Wiejskim, gdzie odbył się uroczysty apel. W jego trakcie nowy wóz został poświęcony.

 

- Jako samorząd gminy Jarocin staramy się stworzyć jak najlepsze warunki, do tego, by niełatwa służba strażaków była wzmocniona odpowiednim sprzętem ratowniczym. Dowodem tych działań jest - poświęcony dziś - nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do waszej jednostki. Jest on pierwszym wozem z system sprężonej piany, będącym na wyposażeniu jednostki OSP z terenu naszej gminy. Wiem, że trafił w dobre ręce  - powiedział podczas uroczystości Bartosz Walczak, wiceburmistrz Jarocina, który przekazał kluczyki.  

 


Ochotnicza Straż Pożarna w Potarzycy wzbogaciła się o nowy pojazd – średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo FLD3C, FL wraz z wyposażeniem. Jest to pierwszy wóz z system sprężonej piany, będący na wyposażeniu jednostki OSP z terenu gminy Jarocin. Koszt zakupu samochodu to blisko 950 tys. zł, z czego ponad połowa pochodziła z gminnego budżetu.

 


Wczoraj strażaków wezwano do alarmu bombowego w jednej z jarocińskich szkół [ZOBACZ TUTAJ]

 

W ubiegłym tygodniu odbyło się również symboliczne przekazanie auta dla OSP Dobieszczyzna [ZOBACZ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 9