› Aktualności
12:31 / 12.08.2014

Pijany kierowca trafił za kratki [AKTUALIZACJA]

Pijany kierowca trafił za kratki [AKTUALIZACJA]

Jarociński sąd zdecyduje o losie kierowcy, który w niedzielę uciekał policji.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

W niedzielę rano policjanci wyłapywali piratów drogowych na ul. Poznańskiej, krajowej „11”, w Jarocinie. Od strony Kalisza policjant zauważył jadącego z nadmierną prędkością kierowcę renault laguny. Kierowca poruszał się z prędkością 97 km/h, a w tym miejscu dozwolona prędkość wynosi 50 km/h.

- Funkcjonariusz wyszedł na jezdnię i za pomocą tarczy dał sygnał do zatrzymania się. Kierujący osobówką zlekceważył ten znak, gwałtownie przyspieszył i zaczął się oddalać w kierunku Poznania - relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Policjanci ruszyli w pościg.


O uciekinierze poinformowali swoich kolegów ze Środy Wielkopolskiej, ale i średzkiej drogówce nie udało się ująć szalonego kierowcy. Do  pościgu dołączyli się mundurowi z Kórnika.


Kierowca renault nie odpuszczał. Pędził z prędkością 180 - 220 km/h, zmuszając innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze, gwałtownego hamowania i zatrzymywania. Na drodze ekspresowej w miejscowości Jaryszki rozpoczął wyprzedzanie ciężarówki.  Kiedy zjechał na lewy pas, z impetem uderzył w tył znajdującego się tam forda, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kierujący laguną odbił się jeszcze od bariery ochronnej i zatrzymał na poboczu jezdni.

33-latek z powiatu krotoszyńskiego stawiał opór policjantom, którzy chcieli go wyciągnąć z auta. Piotr M. miał w organizmie promil alkoholu. Sprawcy pobrano również krew na zawartość narkotyków, gdyż na miejscu zatrzymania oznajmił policjantom, że zażywał też amfetaminę.

 

[AKTUALIZACJA - godz. 15.20]

Sąd Rejonowy w Jarocinie postanowił o tymczasowym aresztowaniu Piotra M. Mężczyzna trafi za kratki na 3 miesiące.

(era)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST