› Aktualności
08:03 / 10.01.2020

Pijany pieszy poruszał się bez odblasków. Został ukarany mandatem

Pijany pieszy poruszał się bez odblasków. Został ukarany mandatem

fot. KMP w Łomży

Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje, że piesi, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.


Policja apeluje od lat o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe ich używanie dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową.

Za brak odblasków w obszarze niezabudowanym grozi mandat. Taka sankcja spotkała mieszkańca gminy Żerków.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

W tym tygodniu po godzinie 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że drogą Wilkowyja – Żerków porusza się pieszy bez elementów odblaskowych. Z relacji kierujących, którzy dzwonili na policję wynikało, że mężczyzna jest ubrany na ciemno i kompletnie niewidoczny dla jadących pojazdami. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce.

 

32-letnia mieszkanka Jarocina zginęła na torach [AKTUALIZACJA]

 

 

 - Policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna w obszarze niezabudowanym poruszał się bez elementów odblaskowych. Został ukarany mandatem. Mundurowi odwieźli pieszego do domu, ponieważ stwarzał zagrożenie sam dla siebie i innych uczestników ruchu. W każdej chwili mogło dojść do wypadku – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Zdaniem policji wielu pieszych stosuje się do obowiązujących przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

 


Tafla lodu spadła z naczepy ciężarówki na auto osobowe [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

 

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART