› Aktualności
19:11 / 20.11.2020

Pił alkohol. Wsiadł w toyotę i zatrzymał się na drzewie

 Pił alkohol. Wsiadł w toyotę i zatrzymał się na drzewie

fot. www.krotoszynska.pl

41-latek z powiatu jarocińskiego uczestniczył w wypadku w Wyrębinie (gm. Koźmin Wielkopolski).

 

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

 

Do zdarzenia doszło wczoraj.

 

Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem marki Toyota 41-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego – na trasie Borzęciczki – Rusko – nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przydrożne drzewo – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Krotoszynie.Na miejsce wypadku zadysponowano policjantów, strażaków – zawodowców z Krotoszyna oraz ochotników z Koźmina Wlkp. i Borzęciczek. Wezwano także Zespół Ratownictwa Medycznego

Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku udzielili rannemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Następnie przekazali go ratownikom medycznym. 

Po badaniu przedmiotowym podmiotowym i urazowym zastosowano na miejscu medyczne czynności ratunkowe i przewieziono pacjenta do SOR w Krotoszynie w celu dalszej diagnostyki – wskazuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego w Krotoszynie.
 41-latek z powiatu jarocińskiego odniósł obrażenia zakwalifikowane jako wymagające leczenia powyżej dni 7. Jak się również okazało – był w stanie nietrzeźwości.
 


Pierwsze badanie wykazało 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad pół promila. W szpitalu mężczyźnie pobrano krew do badań pod kątem zawartości alkoholu i innych środków odurzających – wskazuje Piotr Szczepaniak.


 

Czytaj również: Kierujący mercedesem uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu
 

Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze wojewódzkiej 443. Tam pijany kierowca volkswagena passata uderzył w drzewo.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST